Projekty

Realizacja

Mieszkanie przy ul. Jantarowej

Wróć do projektów

 

 

W nowocześnie urządzonym mieszkaniu wyróżniającym się akcentem kolorystycznym jest kanapa w niezwykle modnym odcieniu niebieskiego, widocznym również w zagłówku łóżka w sypialni. Oprócz betonu, drewna i szarości, kolor stanowi motyw przewodni mieszkania. Mieszkanie jest bardzo małe, ale niezwykle funkcjonalne ze względu na obszerną szafę we wnęce w holu oraz w sypialni. Mieszkanie jest zaprojektowane pod wynajem. Stonowany projekt posiada również element zaskoczenia w postaci mocnego niebieskiego koloru.

Czarne szafki RTV korespondują z zabudową kuchenną aneksu, a drewniane elementy kontrastujące z tym kolorem w znacznym stopniu ożywiają wnętrze części dziennej mieszkania. Prosta drewniana podłoga ociepla wnętrze, w którym pojawia się sporo betonu. Ciekawym akcentem w salonie jest minimalistyczny biokominek znajdujący się na ścianie z TV, który pozwoli na uzyskanie ciekawego klimatu spokoju w długie zimowe wieczory. W suficie podwieszanym powstały wnęki na lamele, które zgrabnie przechodzą na ścianę z telewizorem. Przy wejściu do mieszkania zastosowano minimalistyczne kinkiety, które ozdabiają ścianę z betonu, w którą zostały wpuszczone lustra. Duża ilość luster świetnie odbija światło oraz optycznie powiększa przestrzeń.

W niewielkiej sypialni staraliśmy się wykorzystać dosłownie każdy kąt, co zaowocowało stworzeniem pomysłowych półek umiejscowionych tuż pod oknem, które jednocześnie są szafkami nocnymi. Mimo małej przestrzeni w sypialni znalazło się miejsce na szafę oraz minimalistyczne miejsce do pracy. Monochromatyczność czarno-białej łazienki urozmaicają oryginalne desenie na płytkach, natomiast przewaga jasnych barw oraz duże lustro dodają przestronności niedużemu pomieszczeniu.