Projekty

Realizacja

Dom pod Łęczną

Wróć do projektów

 

Tym, co zdecydowanie wyróżnia ten projekt są liczne akcenty kolorystyczne dostrzegalne w całej aranżacji. Projekt niezwykle kompaktowego bliźniaka pozwolił pokazać cały jego potencjał. Ciekawie urządzone wnętrze domu powoduje, że chce się w nim spędzać czas. Nie zapominajmy również o aspektach funkcjonalnych, które są bardzo ważne w projektowaniu wnętrz. Parter domu jest wygodną częścią dzienną dla całej rodziny, znajduje się tu również toaleta dla gości oraz pojemna garderoba z ukrytą pralnią i niewielkie pomieszczenie techniczne. Piętro domu składa się z 3 sypialni oraz przestronnej łazienki z przepiękną wanną wolnostojącą.

Florystyczne motywy widoczne we wnętrzu domu są dość oryginalnym rozwiązaniem, które wyraźnie urozmaica kompozycję. Motyw kwiatów pojawia się zarówno w obrazach w salonie, tapecie na klatce schodowej oraz łazience głównej. Zdecydowaliśmy się położyć tapetę w łazience przy umywalce, gdyż ta część łazienki jest w niewielkim stopniu narażona na zniszczenie pod wpływem wody. W części łazienki, gdzie znajduje się wanna znajduje się gres w formacie 120×60 z motywem białego i czarnego marmuru. Elementem łączącym wnętrza są również elementy z drewna, które pojawiają się w każdym pomieszczeniu. Duża ilość drewna eksponowana we wszystkich pomieszczeniach sprawia, że są one ciepłe i przytulne w odbiorze. Obecna w wystroju czerń oraz delikatne detale w kolorze złotym dodają elegancji zarówno w salonie, łazienkach oraz sercu domu – kuchni.

Na uwagę z pewnością zasługuje wykonany przez artystę malarza rysunek lasu zdobiący jedną ze ścian sypialni głównej. Można by pomyśleć, że to tapeta, jednak niezawodny Pan od Malowania dokonał swojego dzieła na jednej ze ścian w domu, czyniąc go wyjątkowym i niezwykłym.